Počet položek: 0 0 CZK
CZK EUR

Materiály

Bižuterní kov, nebo také obecný kov, je slitinou především mědi a zinku. Bižuterie není určená ke každodennímu nošení a podle toho je také potřeba o ni pečovat. Šperky z bižuterie nejsou z tak odolného materiálu jako je zlato, stříbro nebo chirurgická ocel. Čím ale konkurují těmto kovům je jejich cena, která je výrazně nižší než je třeba u šperků ze zlata.

Stříbřená slitina kovů. Jedná se o slitinu kovů, většinou zinku a cínu. Šperky z této slitiny bývají velice detailně zpracované, postříbřené a mívají delší životnost než klasický bižuterní kov.

Stříbro 925. Pro větší odolnost a tvrdost se do čistého stříbra často přidává měď  a vzniká tzv. „sterlingové stříbro“, což je stříbrná slitina ryzosti 925/1000. Jedná se o velmi kvalitní stříbro. U nás se vyrábějí a kupují šperky převážně z této slitiny kovu, která obsahuje 92,5 % stříbra a 7,5 % příměsi, nejčastěji mědi.

Ocel. Korozivzdorná ocel (slangově nerez, nerezová ocel či nerezavějící ocel) (anglicky stainless steel) je vysocelegovaná ocel se zvýšenou odolností vůči chemické i elektrochemické korozi. Korozní odolnost je založena na schopnosti tzv. pasivace povrchu železa. Šperky z tohoto materiálu jsou antialergické, odolné a stálobarevné a pro tyto vlastnosti velice oblíbené.

TEXTIL. Textilie (z latinského textilis, tkaný) je souhrnný název pro textilní vlákno a výrobky, které obsahují nejméně 80 % váhového množství textilních vláken. oděvy, bytové a technické textile, výrobky, které obsahují i jinou než textilní surovinu (s doplňujícím významem).

ABS. Akrylonitrilbutadienstyren (zkratka ABS) je amorfní termoplastický průmyslový kopolymer, který je odolný vůči mechanickému poškození. Tuhý, houževnatý, odolný proti nízkým i vysokým teplotám, málo nasákavý, zdravotně nezávadný. Je odolný vůči kyselinám, hydroxidům, uhlovodíkům, olejům, tukům. Z tohoto materiálu se vyrábí zejména stavebnice (Lego, Blocks).

SilikonDíky svému umělému původu jsou silikony poměrně inertní vůči živým organizmům. Z dalších vlastností je dobré zmínit relativní nehořlavost, dobré elektroizolační vlastnosti, dlouhodobou odolnost vůči UV záření a povětrnostním podmínkám, vodoodpudivost (hydrofobnost) a paropropustnost, adheze.

PVC neboli polyvinylchlorid je třetí nejčastěji používaný plast, který se vyrábí z vinychloridu a patří mezi termoplasty. Má velmi dobrou tepelnou i chemickou odolnost. Je to levný, snadno zpracovatelný materiál, a proto se používá např. ve stavebnictví, zdravotnictví či k výrobě hraček.

PLYŠ. Vlasová textilie s povrchem z celých nebo řezaných smyček. Vlas plyše je zpravidla delší, řidší a hebčí než u sametu, špičky vlasu mají odstávat od základní plochy nejméně 3 mm (podle některých odborníků nejméně 5 mm).

Potřebujete poradit ? Materiály

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz
     více informací